Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Historie

(vloženo 12/2008)
NĚCO MÁLO Z HISTORIE OBCE A MĚSTA ŠENOV
 1) Historie:
 
2)  Současnost:
Usnesením Parlamentu ČR získává obec v roce 1993 vlastní znak a 5. 10. 1998 se Šenov stává městem.
Katastr o rozloze 1 663 ha tvoří z 900 ha zemědělská půda a z 430 ha lesy na severních a jižních svazích. Tvoří severní výběžek okresu Frýdek-Místek, vklíněný mezi velká města Ostravu a Havířov. Rozkládá se podél obou břehů říčky Lučiny v nadmořské výšce 255 m. Klimatické podmínky jsou ovlivňovány rozsáhlým masivem Beskyd - 15 km jižně a příčným směrem k převládajícím větrům z rozsáhlých polských rovin, které dávají oblasti ráz chladnějšího počasí.
V Šenově žije cca 5 500 obyvatel, bydlících převážně v rodinných domcích (cca 1641 popisných čísel).


Z HISTORIE FOTBALU (vloženo 12/2008):
  
ZAČÁTKY SVĚTOVÉ FOTBALOVÉ ŘÍŠE - ZDE:
Základní parametry hřiště, míče a branky - ZDE: 


HISTORIE ŠENOVSKÉHO FOTBALOVÉHO KLUBU DO ROKU 1965 (vloženo 12/2008):
 
0. ÚVOD 
Vývoj Šenova v 19. století zapůsobil rovněž do sportovního dění. Začaly se vytvářet různé fotbalové skupinky, které hrávaly svá utkání na různých pláccích. Ve 30. létech vzrostl zájem šenovské veřejnosti o založení fotbalového klubu, který se postupně a za různých okolností rozvíjel pod různými názvy až do dnešních let:
1. Klub kopané SPARTA ŠENOV         - další informace ZDE:
2. Sportovní klub AFK ŠENOV              - další informace ZDE:
    2.1 Hračská základna AFK Šenov ve fotografii       - ZDE:
3. TJ SOKOL ŠENOV                               - další informace ZDE:
    3.1 Hračská základna TJ Sokol Šenov ve fotografi- ZDE:
4. Seznam některých hráčů z let 1948 až 1965            - ZDE:
5. Vzpomínky na zajímavá utkání z let 1948 až 1953 -  ZDE:
6. TJ Sparta ČKD Praha v Šenově       - další informace ZDE:
7. Memoriály                                           - obrazová příloha ZDE:  

Při tvorbě výše uvedených historických informací bylo čerpáno z publikace "Vzpomínky p. Ladislava Grygerka na jeho fotbalovou kariéru a šenovskou kopanou" vydané dne 12.6.2008. 
Děkujeme tímto p. Ladislavu Grygerkovi za jejich poskytnutí a souhlas ke zveřejnění některých jejich částí na našich internetových stránkách.

8. Fotoalbum historie SK Šenov = foto ZDE: FOTO


HISTORIE SK ŠENOV - ROK 2004 AŽ 2009

1. Historie od roku 2004-2009 

2. Šenov vítězem zimního turnaje v Havířově 2005 

3. Memoriál Arnošta Bystroně 2005 

4. Memoriál Aloise Jokiela 2007 

5. Tabulky, statistiky, výsledky:
5.1Tabulky a statistiky fotbalové sezóny ročníků 2004 až 2009 - Městský přebor MěFS Ostrava - MUŽI SK Šenov: zde 
5.2 Tabulky a statistika fotbalové sezóny 2007/2009 - Městská soutěž MěFS Ostrava
- DOROST SK Šenov: zde
5.3 Tabulky a statistika fotbalové sezóny 2007/2008 - Městská soutěž MěFS Ostrava
- ŽÁCI SK Šenov: zde
 
6. FOTO:
7. PŘEPIŠTE DĚJINY POPRVÉ 
Mužstvo mužů Sk Šenov si již v průběhu května 2009 s předstihem 6. kol před ukončením soutěžního ročníku vybojovalo postup do krajské soutěže - 1.B třídy. Stalo se tak poprvé v historii Města Šenov a po více než 35. letech, kdy muži SK Šenov naposled hráli krajskou soutěž!
To co se nepodařilo Alexandru Minichovi jako aktivnímu hráči Šenova, to v této fotbalové sezóně dokázal jako trenér SK Šenov a splnil tak i vytýčený cíl daný městem Šenov. Patří mu za to obrovské poděkování.
U této příležitosti bychom chtěli poděkovat hráčům za zodpovědný přístup a skvělou reprezentaci Šenova a hlavně všem funkcionářům oddílu kopané SK Šenov i jejich rodinným příslušníkům, kteří věnují tomuto sportu zdarma mnoho volného času.
Mezi ně patří pánové A. Minich, M.Ringoš, L. Gazdík, B. Macura, P. Tlolka, P. Štěpán st., Zd. Novák, E. a L. Kornas, trenéři mládežnických týmů a další (nelze je zde vyjmenovat všechny) dobrovolní fandové šenovského fotbalu.
Tento historický úspěch by se nepodařilo splnit bez aktivní podpory sponzorů, a to zejména společnosti SKLOMAX CZ spol. s r.o., BEXTRA s.r.o., MUDRA CZ s.r.o., PERGE International, s.r.o., KROČEK Elektro, KOMENDA – STŘECHY s.r.o., MĚSTA ŠENOV a dalších sponzorů a podnikatelů, bez kterých by činnost oddílu nebyla možná. Jejich podpory si velice vážíme – děkujeme.
FOTO:
= OSLAVY POSTUPU MUŽŮ SKŠ DO KRAJSKÉ SOUTĚŽE DNE 27.6.2009 = FOTO
= STARÁ  GARDA SK Šenov 27.6.2009 - klikni ZDE:
= I předseda oddílu SKŠ p. Milan Ringoš hrál za st. gardu SKŠ /pozn.: přes mnohé povinnosti nestihl společné foto/ - klikni ZDE:
= Mužstvo Blesku Havířov 27.6.2009 - klikni ZDE:
= Utkání bílí-červení (SKLOMAX-BEXTRA) 27.6.209 - klikni ZDE:
= Rozhodčí 27.6.2009 - klikni ZDE:
= Předání vlajky SKŠ starostce Šenova p. D. Kuchařové a p. Z. Stachovi - klikni ZDE:   a ZDE: 
 HISTORIE SK ŠENOV - ROK 2009 AŽ 2010
 
2. Tabulky, statistiky, výsledky:
 
3 PŘEPIŠTE DĚJINY podruhé:
NEUVĚŘITELNÉ SE STALO SKUTKEM - NEBOJÁCNÝ NOVÁČEK SOUTĚŽE 1B třídy OBSADIL 2.MÍSTO ve skupině "C" a POSTOUPIL DO VYŠŠÍ SOUTĚŽE 1A třídy, NEBOŤ DNE 19.6.2010  v boji o druhé místo VYHRÁL 3:1 V MOSTECH u Jablunkova !!!!!!
Postupové góly dali P.Štěpán ml., Radek Beránek a Martin Klimša.
Jak se ukázalo později postup zařídil brankář Šenova Jan JANČA, který v poslední vteřině utkání zneškodnil penaltu a chytil i dorážku, čímž zabránil domácím vstřelení gólu a snížení výsledku. Toto mělo velký význam na celkové skóre Šenova v soutěži, neboť Šenov tak postoupil z druhého místa 1B třídy skupiny "C" právě díky lepšímu skóre při rovnosti bodů s dalšími týmy na druhých místech v ostatních skupinách této soutěže fotbalového ročníku 2009/2010!
SKŠ TO DOKÁZAL POD VEDENÍM A.MINICHA (předseda, trenér), P.ŠTĚPÁNA st.(trenér, ved. mužstva), M.RINGOŠE (předseda fotbalového oddílu), kapitánů mužstva dospělých (v posl. utkání to byl  PETR HÁJEK), a zejména díky zodpovědnému přístupu VŠECH HRÁČŮ SKŠ, kteří byli nominování k jednotlivým utkáním A DÍKY DALŠÍM DOBROVOLNÝM FUNKCIONÁŘŮM - FANDŮM SKŠ A SPONZORŮM. K TOMUTO ÚSPĚCHU VÝZNAMNĚ PŘISPĚLI SKVĚLÍ ŠENOVŠTÍ FANOUŠCI, A TO NEJEN NA DOMÁCÍM HŘIŠTI.

4. V SOBOTU 3.ČERVENCE 2010 SE  USKUTEČNILA PRVNÍ MEZINÁRODNÍ UTKÁNÍ V KOPANÉ POŘÁDÁNÁ V RÁMCI OPERAČNÍHO PROGRAMU PŘESHRANIČNÍ SPOLUPRÁCE ČESKÉ A POLSKÉ REPUBLIKY 2007-2013 PROJEKTU „ŽIVOT U NÁS A U SOUSEDŮ“  A U PŘÍLEŽITOSTI POSTUPU SK ŠENOV DO 1A TŘÍDY MS KFS

MEZI TÝMY  SK ŠENOV (SKŠ) A WISLA STRUMIEŇ (Polsko)
MUŽI:
SKŠ - STRUMIEŇ   8:5 (5:1)
Branky SKŠ: K.Biela-3, M.Klimša, P.Vojtek, P.Štěpán ml., M.Slíva, J.Karkoška.
PŘÍPRAVKY:
SKŠ - STRUMIEŇ   4:2
Branky SKŠ: Dominik Konečný - 2, Tomáš Lebduška, Jan Stibor
Branky Strumieň: Lukas Bryla - 2
Nejlepší hráči: Dominik Konečný - SKŠ, Lukas Bryla - Strumieň
Nejlepší hráčka: Paulina Czakon - Strumieň

5. ČLÁNEK Z MORAVSKOSLEZSKÉHO DENÍKU před zahájením fotbalového ročníku 2010/2011:
Autor: Martin Maceček
Šenov se těší na derby zápasy
Po dlouhých letech strávených v ostravském městském přeboru fotbalisté SK Šenov šplhají sítí (prozatím) regionálních soutěží stále výš a výš. Po loňském suverénním postupu do I.B třídy z ostravského městského přeboru se na jihozápadním okraji Ostravy letos slavilo znovu.
„Nechci, aby to vyznělo nafoukaně, ale dosáhli jsme největšího úspěchu šenovské kopané za posledních čtyřicet let,“ míní trenér Alexander Minich, který dlouhá léta za SK Šenov sám aktivně hrával.
Jeho svěřenci totiž dokázali v závěrečném mistrovském utkání zdolat v přímém souboji o konečnou druhou příčku Mosty u Jablunkova 3:1. V tabulce nižší krajské soutěže, zvané I.B třída, skupina C, nestačili pouze na rezervní tým druholigového karvinského MFK, ale i tak byli také oni nakonec zařazeni do lepší fotbalové společnosti. „Možná je to však stále ještě trochu nedoceněný úspěch, ale věřte, že jsme si ho i tak užili,“ doplňuje Minich.
A díky povedenému závěru jara dojde také na derby zápas s nedalekými Heřmanicemi. A to hned ve druhém kole. „Určitě je to jeden z nejočekávanějších zápasů. Ale nebude to jediné derby. Podobný náboj budou mít i souboje se Stonavou, Horní Suchou či Baníkem Albrechtice,“ vypočítává šenovský stratég.
Před ním však čeká Minichovo mužstvo další nováček – AFC Veřovice. „Už se na začátek sezony všichni moc těšíme a jsme zvědaví na soupeře. Asi stejně jako oni na nás,“ podotkl šenovský trenér.
Vyšší soutěž, a tím pádem i těžší soupeři pochopitelně v létě nutili všechny zainteresované šenovské funkcionáře k myšlence doplnění a zkvalitnění kádru. „Podařilo se nám zrealizovat přestupy několika hráčů, kteří doposud u nás byli pouze na hostování. A navíc jsme kádr doplnili o brankáře Ondru Jursu a obránce Zbyňka Bednáře, který působil v druholigových Vítkovicích. Jeho maminka totiž nesouhlasila, aby dal před školou přednost vrcholovému fotbalu, takže šenovský rodák při studiích bude působit u nás,“ potěšilo Minicha.
O cílech či ambicích před novou sezonou zatím na západním okraji Ostravy nechtějí mluvit příliš konkrétně. „Uvidíme, jak se vyrovnáme s novou soutěží, ale měl-li bych soudit píle svěřenců, pak musím říct, že se obávat nejen my, ale ani naši příznivci nemusíme. I když je pravda, že letní příprava je vždy kvůli dovoleným o něco komplikovanější než ta zimní,“ dodal Alexander Minich závěrem.

5. V SOBOTU 4.září 2010
    BYLA POPRVÉ NA HŘIŠTI V ŠENOVĚ NAMONTOVÁNÁ NOVÁ VÝSLEDKOVÁ SVĚTELNÁ TABULE S ČASOMÍROU! 

6. Sobota 6.11.2010 = Šenovem znělo "HOŠI DĚKUJEM"
  MUŽI SK ŠENOV SE STALI PODZIMNÍMI VÍTĚZI skup. "B" 1.A TŘ. KRAJSKÉ SOUTĚŽE!!! 
 

HISTORIE SK ŠENOV - ROK 2011
 Červen 2011
    - MUŽI SK ŠENOV obsadili 3. místo ve skup. "B" 1.A TŘÍDY MS KFS,
    - DOROST SK ŠENOV postoupil do Městského přeboru FS OVA,
    - ŽÁCI SK ŠENOV  postoupilI do Městského přeboru FS OVA.
®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®
 CELKOVÉ VÝSLEDKY SK ŠENOV A STATISTIKY ročníku 2010/2011:
®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®

HISTORIE SK ŠENOV - ROK 2012
Květen 2012
- PŘÍPRAVKA se zúčastnila mezinárodního turnaje v Petřkovicích.
   Z celk. počtu 24. účastníků obsadila 14. místo.
Červen 2012
- MUŽI SK ŠENOV opět obsadili 3. místo ve skup. "B" 1.A TŘÍDY MS KFS.
- DOROST SK ŠENOV se udržel v Městském přeboru FS OVA - 9. místo.
- ŽÁCI SK ŠENOV v Městském přeboru FS OVA obsadili 3. místo, postoupili do
  Krajské soutěže.
- PŘÍPRAVKA SK ŠENOV se umístila na 6. místě.
- Hráč mužů Zb. BEDNÁŘ se stal D-SPORT KANONÝREM OSTRAVSKA, na jaře 2012 vstřelil 16 branek 
   a vstoupil tak do síně slávy této soutěže pořádané Moravskoslezským deníkem od podzimu 2009.
Červenec 2012
- Založeno mužstvo mladších žáků.
- SK ŠENOV do soutěží příhlásil tato mužstva:
   = MUŽE do 1.A třídy MS KFS sk. "B"
   = DOROST do MěP Ostrava
   = STARŠÍ ŽÁKY do Krajské soutěže MS KFS skup. "B"
   = MLADŠÍ ŽÁKY do Krajské soutěže MS KFS skup. "B"
   = PŘÍPRAVKU do soutěže MěFS Ostrava "Minifotbal - skup. "C".
- CELKOVÉ VÝSLEDKY A STATISTIKY SK ŠENOV fotbalového ročníku 2011/2012:
TOPlist